Приведен крадец во Прилеп

t

На 08.09.2022 полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп во близина на поштата во Прилеп лишиле од слобода малолетник од Битола при вршење на кражба на мотоцикл.

Сторителот е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, а украденото е вратено на сопственикот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во…

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28)…

(Документи) Се местеле ли тендери за фирма…

Фирма блиска до потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар…

Трагедија: Загина 29-годишно момче на патот Прилеп-Градско

Загина 29-годишно момче од Прилеп во сообраќајна…

На сред ноќ упаднале во домот на…

На 20.03.2024год., во 03:30 часот во Полициската…

Бог да чува: Пациент препратен во Прилеп…

Немало кој да стави катетер на пациент…