Приведен крадец од Скопје за издржување казна затвор

t

На булевар „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје, вчера во 13.30 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Г.Б.(31) од Скопје.

За него била распишана централна потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик.

Тој бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

(Видео) ФИЛМСКО АПСЕЊЕ ВО СКОПЈЕ: Падна нарко-дилер…

Полицијата денеска во центарот на Скопје полицијата…

Специјалци во полна воена опрема! Вака беше…

Д.М.(28) од Белград е уапсен за обид…

Жена нападната во Чаир од сопругот, свекрвата…

Денеска (06.11.2023) во 01.00 часот во СВР…