Приведен маж од Косово, со фалсификувана возачка дозвола сакал да влезе во Македонија

t

На 11.02.2024 во 14:50 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници го лишиле од слобода С.М.(25) од Косово затоа што при пасошка контрола и проверка било констатирано дека на увид дал фалсификувана косовска возачка дозвола.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен маж од Косово, со фалсификувана возачка…

На 11.02.2024 во 14:50 часот на Граничен…

Полска: Европа мора да се обедини, немаме…

Полскиот премиер Доналд Туск денеска ќе ги…

Џафери: Се најдов во „цајт нот“, но…

Техничкиот премиер Талат Џафери при денешната посета…

Тепачка за налепници со „НМК“: Гужви пред…

Пристигнаа налепниците со НМК за возилата во…

Со „Југо“ се превртеле на коловоз, повредени…

На 11.02.2024 во 11.46 часот во Полициската…