Приведен млад Албанец – сакал да помине граница со туѓ пасош

t

На 28.12.2021 во 02.00 часот на Граничниот премин „Табановце“, при извршена контрола било констатирано дека К.Г. од Република Албанија употребил туѓа патна исправа.

Извршен бил преглед и претрес на лицето и багажот и било констатирано дека станува збор за К.Г.(26) од Р.Албанија.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Еѓипќанец уапсен на „Богородица“

На 25.05.2024 во 10.00 часот на Граничниот…

Детали за апсењето на Врховниот судија Наке…

Синот на поранешниот градоначалник на Ново Село,…

Претседателката Сиљановска Давкова ќе ги прими поглаварите…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ќе ги…

Уапсени се 15 лица на грчкиот остров…

Грчката полиција денеска уапси 15 лица во…

Апсење во Куманово: Пронајдени кокаин и канабис

На 10.05.2024 во 19.30 часот во Куманово…