Објавено на:

Приведен осомничен за тешка кражба и разбојништво

t

Полициски службеници на СВР Тетово вчера попладне на улица „Илинденска” во Тетово го лишиле од слобода 39-годишниот тетовец Б.А. поради сомнение дека кон крајот на минатата и оваа година извршил две тешки кражби и едно разбојништво во пекарници во Тетово.


Како што соопшти МВР, Б.А. бил задржан во Полициската станица Тетово и по документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Драма во Тетово: Лица од Гајре и…

Тетовски полицајци вчера во Шипковица пукале во…

Полицијата изврши претрес во Тетово и приведе…

Синоќа во 21.00 часот, полициски службеници на…

Крадењето стана бизнис: Жена од Тетово украла…

Тетовската полиција расчисти две кражби на златен накит извршени…