Приведен поранешниот пратеник и актуелен директор на Македонија Пат, Костадин Ацевски?

t

На 04.06.2023 година бил приведен поранешниот пратеник на СДСМ и актуелен директор на Македонија Пат, Костадин Ацевски, дознава Инфомакс.

Според првиничните информации Ацевски бил приведен во полициската станица во Ѓорче Петров.

Во телефонски разговор со Инфомакс, екс-пратеникот и директор на Македонија Пат објасни дека откако излегол на теелн на интервенција за асфалтирање на улица во Волково, неговите колеги со себе не носеле лични карти.

– Ги земав колегите со мене, излеговме веднаш на интервенција во Волково кадешто требаше да асфалтираме, по што наиде полиција, којашто се обиде да не’ легитимира. Моите колеги не ги носеа своите лични карти по што заедно со полицијата отидовме во ПС Ѓорче Петров на утврдување на идентитет, вели Ацевски за Инфомакс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ПРИВЕДЕН ВО КОСОВО: Била распишана…

Во Косово е приведен државјанин на Република…

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

Уапсен 33-годишен скопјанец, истепал полицајци во полициска…

Вчера околу 11.30 часот во Полициската станица…

Уапсена е директорката на Агенцијата за спречување…

Службеници на СЈО утрово ја блокираа зградата…

МВР бришеле доказен материјал, тврди Салиу и…

Уништување на доказен материјал е кривично дело,…