Приведен скопјанец кој ја тепал партнерката

t

Скопјанец кој ја нападнал вонбрачната партнерка во домот вчера попладне е приведен во полициска станица.

-На 10.12.2023 во 16.05 часот во скопско, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода Д.Д.(49) од Скопје затоа што во домот физички ја нападнал неговата 40 – годишна вонбрачна партнерка, при што употребил и тврд предмет, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Јасно е дека граѓаните не казнија…

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва порача…

Пендаровски: Резултатите не се такви какви што…

Резултатите не се такви какви што ги…

Полиција пред штабот на „Вреди“ додека ДУИ…

Кордон полицајци е распореден пред штабот на…

Битиќи: Коалицискиот капацитет ќе биде одлучувачки за…

„За вториот круг на претседателските избори клучно…

Уапсен Турчин на Деве Баир, на увид…

Вчера во 20.25 часот на Граничниот премин…