Приведен скопјанец по распишана централна потерница за издржување на затворска казна

t

Денеска (14.04.2022) во 14.30 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги при СВР Скопје на подрачјето на Чаир го лишија од слобода М.Д.(59) од Скопје.

За него била распишана Централна потерница врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје, со која се барал за издржување на казна затвор во врска со сторено кривично дело по чл.297 од Кривичниот законик.

Лицето е приведено во полициска станица по што ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Унгарија усвои закони за борба против странското…

Унгарскиот парламент вечерва усвои низа законски мерки…

Маричиќ: Опозицијата се плаши од пораз на…

„Господинот Талат Џафери има знаење и искуство…

Унгарија ќе го тргне ветото за финансирање…

Унгарија е подготвена да го укине ветото…

(Видео) Турски пратеник доживеа срцев удар додека…

Турски пратеник вечерва доживеа срцев удар за…

Бајден потпиша: 200 милиони долари за Украина

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави на средбата…