Приведен штипјанец осуден на затворска казна од 15 години и 4 месеци

t

Денеска (08.01.2024) Од страна на Сектор за меѓународна полициска соработка – Одделение за потраги, во содејство со полициски службеници од СВР Штип лишен е од слобода Ч.Р.(25) од Штип.

Тој е осуден на казна затвор во времетраење од 15 години и 4 месеци, за сторени кривични дела по член 383 и 144 од Кривичниот законик, а се барал со наредба од Казнено-поправна установа Затвор Идризово, каде има за доиздржување уште 5 години и 8 месеци.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за доиздржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен штипјанец осуден на затворска казна од…

Денеска (08.01.2024) Од страна на Сектор за…

Вучиќ се налути: Србија не може ама…

Вучиќ: Европскиот совет одлучи - Србија да…

Британија ќе го казни Фејсбук 3,2 милијарди…

Мета платформи, која е сопственик на Фејсбук,…