Објавено на:

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со три потерници

t

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка Тереза” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.А.(40) од Скопје.

Тој бил баран по три централни потерници од Основен кривичен суд Скопје за издржување вкупна затворска казна од осум години и шест месеци за сторени кривични дела по член 378, член 206 и член 236 од Кривичниот законик.


Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вистинската гордост: Во Скопје и Битола денес…

Македонското обединувачко движење (МОД) од Битола денеска ќе одржи собири…

Утре со посебен сообраќаен режим Скопје поради…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Приведен криминалец од Грчец баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12.20 часот во Скопје,…

ССМ во понеделник ќе го блокира влезот…

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ на денешната седница…

(Фото) Непознати сторители “декорирале” споменик донација од…

Споменикот на коњаникот Мадара во паркот на…