Приведен 45-годишен тетовец кај кого бил пронајден хероин

t

Четириесет и петгодишен тетовец е приведен вчера откако кај него била пронајден хероин.

„Вчеравечер (9 јануари) околу 19 часот и 20 минути, во казино на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 45-годишниот тетовец И.Х. кај кого бил пронајден хероин“, информираат од МВР.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

При претрес во Велес пронајден хероин!

На 19.01.2024 во 14.00 часот во Велес,…

УЖАС: Тетовец ја претепал сопругата од која…

Ноќеска десетина минути по полноќ, полициски службеници…

Хероин пронајден кај затвореник во Штип

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26)…

Тетовец лишен од слобода: Полицијата најде огромна…

Полициски службеници на СВР Тетово во содејство…

Пронајден и одземен хероин кај битолчанец: Заработи…

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.О.(37)…