Објавено на:

Промена на времето: Што најавува УХМР за денес?

t

“Претпладне со умерена до значителна облачност, освен на запад каде ќе преовладува сончево време. Попладне облачноста ќе се намали. Вдолж Повардарието и во источните делови ќе дува слаб до умерен северен ветер.” Известуваат од УХМР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поројните врнежи продолжуваат и денес, еве каде…

Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во…

Метео: Дожд, засилен ветер и грмежи

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Понесете чадор, следува освежување

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Сончево и многу топло време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Температурите ќе достигнат и до 42 степени…

Следува период на стабилно и топло време.…