Објавено на:

Променливо, со сончеви периоди и снег – Од УХМР кажаа какво време не’ очекува денес?

t

“Променливо облачно со сончеви периоди. Во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено во источните делови.” – Велат од УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поројните врнежи продолжуваат и денес, еве каде…

Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во…

Метео: Дожд, засилен ветер и грмежи

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Понесете чадор, следува освежување

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Сончево и многу топло време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Температурите ќе достигнат и до 42 степени…

Следува период на стабилно и топло време.…