Пронајдена дрога, приведени дилери во Струмица

t

На 10.09.2022 во Струмица полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Б.Х.(28) и М.Д.(33), и двајцата од Струмица.

При преглед на Б.Х. биле пронајдени шест пакувања со кокаин, а при претрес во домот на М.Д., извршен со судска наредба на Основен суд Струмица, биле пронајдени две ќеси со кокаин и две пакувања со марихуана.

Лицата се приведени и задржани во Полициската станица Струмица, известен е Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот тие ќе бидат изведени пред Судија на претходна постапка од Основен суд Струмица, а против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Затворски полицаец од Струмица однел затвореник да…

ОВР Валандово поднесе кривична пријава против Р.М.(42)…

(Видео) МВР: Пресечен меѓународен канал за шверц,…

На влезот во Гостивар, во заедничка акција…

Струмица вечерва е најзагаден град во Европа!

Струмица вечерва е најзагаден град во Европа,…

Бајден ги ублажува санкциите за Кина за…

САД ги отфрлија трговските ограничувања на кинескиот…

Лукаревска од Струмица: СДСМ е сојузник на…

СДСМ е сојузник и партнер на земјоделците,…