Пронајдена марихуана кај девојче во средно училиште во Битола

t

Осумнаесетгодишно девојче било приведено откако кај нејзе била пронајдена марихуана.

„На 25.03.2024 во 13.00 часот во средно општинско училиште во Битола, полициските службеници на СВР Битола лишиле од слобода 18 – годишна ученичка од ресенско затоа што кај неа била пронајдена и одзмена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кривични пријави за четири лица, меѓу кои…

Основното јавно обвинителство Струга поднесе два обвинителни…

Домашен притвор за родителот кој тепаше ученик…

Во домашен притвор е родителот од Битола,…

ТРАГЕДИЈА: 14-годишно дете почина во Битола!

Во текот на вчерашниот ден, во атарот…

(Документи+видео) Нови 52,8 МИЛИОНИ денари за Стентон…

Тони Коњановски уште еднаш го позлати Стентон…

Грчки граѓанин починал во битолско казино –…

Министерството за внатрешни работи (МВР) во дневниот…