Пронајдено 16-годишното девојче од Скопје кое исчезна

t

Полициски службеници го пронајдоа 16-годишното девојче кое беше пријавено за исчезнато.

Малолетничката била најдена на подрачјето на Центар и ќе биде предадена на родителите, велат од полицијата.

Претходно, мајката во полициската станица во Аеродром го пријавила исчезнувањето на нејзината ќерка, а МВР работеше на нејзино пронаоѓање.

Засега не е познато каде заминало девојчето по кое се трагаше речиси 24 часа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

15-годишно девојче и нејзиното бебе исчезнаа во…

15 годишно девојче и нејзиното бебе се…

Втор ден потрага по малата Данка –…

Од вчера во тек е потрагата по…

Се огласи таткото на исчезнатата Данка: „Злато…

На социјалната мрежа Фејсбук се огласи Милош…

Пронајдена марихуана кај девојче во средно училиште…

Осумнаесетгодишно девојче било приведено откако кај нејзе…

13-годишно девојче киднапирано и силувано од двајца…

Двајца мажи се уапсени под сомнение дека…