Пронајден кокаин кај 23-годишник од Охрид

t

На 14.09.2022 во 18.50 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Х.Б.(23) од охридското село Косел. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициските службеници пронашле и одзеле кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Како на филм: Оперативно-тактичка вежба на…

Денеска, во Охрид се одржа демонстрација на…

(Видео) И вечерва искршен бугарскиот клуб во…

По трет пат е искршен бугарскиот клуб…

Да не ги мислите: Полицијата е фокусирана…

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите,…

Среде криза општина Охрид ќе гради голф…

Среде голема економска и енергетска криза, додека…

Хаос во Охрид: Бугарин уапсен пред бугарскиот…

Лице од Софија, Република Бугарија со два…