Пронајден машки труп во водите на Вардар, утврден идентитетот

t

Машки труп е пронајден утрово во водите на реката Вардар, кај пешачкиот мост во близина на здравствена установа. По преземени активности е утврдено дека станува збор за Ј.Ш.(88), за кого на 15 октомври 2023 било пријавено дека се оддалечил од домот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајден убиен и исчезнатиот Панче, истите лица…

По преземени опсежни мерки и активности од…

Шкупи го доби скопското дерби со Вардар…

Шкупи ги потврди шампионските амбиции и во оваа…

Починат маж пронајден во Вардар кај Пешачкиот…

Во водите на реката Вардар кај Пешачкиот…

Пронајден машки труп во водите на Вардар,…

Машки труп е пронајден утрово во водите…

Кинезите развија човечки бубрег од свински ембриони

Научници од институт во кинескиот град Гуангжу…