Пронајден мpтoв заменик генералниот секретар на Народното Собрание на Србија

t

Заменик генералниот секретар на Народното Собрание на Србија, Бранко Маринковиќ, е пронајден мртов вчера во својот дом во Белград, пренесуваат српските медиуми.

Неговото безживотно тело го пронашла сопругата околу 16 часот. Била почната и реанимација на Маринковиќ, но неуспешно.


Бранко Маринковиќ на функцијата заменик генерален секретар дојде на 24. октомври 2020 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најнови детали: Периш скокнал во Сава поради…

Познатиот приватен детектив Браца Здравковиќ зборувал за…

Еден од снајперистите е од Босна, учествувале…

Атентатот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ,…

Aтeнтатот на Вучиќ бил нарачан од Јужна…

Атентатот на српскиот претседател Александар Вучиќ бил…

Вучиќ по обидот за aтeнтaт: Распишани се…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ кажа дека…

Вучиќ доби список со седум лица кои…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синoќа се…