Пронајден мpтoв заменик генералниот секретар на Народното Собрание на Србија

t

Заменик генералниот секретар на Народното Собрание на Србија, Бранко Маринковиќ, е пронајден мртов вчера во својот дом во Белград, пренесуваат српските медиуми.

Неговото безживотно тело го пронашла сопругата околу 16 часот. Била почната и реанимација на Маринковиќ, но неуспешно.

Бранко Маринковиќ на функцијата заменик генерален секретар дојде на 24. октомври 2020 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска на средба со Вучевиќ: Интеграција во…

Министерката за одбрана на Република Македонија, Славјанка…

(Видео) Српски навивачи во Мелбурн извикуваат „Србија-Русија“…

Српски навивачи денеска се собраа пред стадионот…

Србија “ќе си легне на брашното”? Лајчак…

Специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, рече…

Хил: Србија плаќа превисока цена за невоведување…

Соединетите Американски Држави разбираат дека Србија има…

Додик во одбрана на Вучиќ: Косово еден…

Претседателот на босанскиот ентитет Република Српска, Милорад Додик,…