Прeтрeс во гостиварско, приведен дилeр

t

На 29.01.2022 во 16.30 часот полициски службеници од СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишија од слобода Ш.Ј.(21) од с.Равен, гостиварско, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, информира МВР.

Имено, по претходно добиена судска наредба, бил извршен претрес во неговиот дом во с.Равен, при што биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага.

Тој е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Гостивар: Човек убиен во семејна…

52-годишен жител на Гостивар починал откако бил…

Пожарот избувна од дефибрилатор, не од продолжен…

Мумин Исмаили е сведок на трагедијата во…

Драма во Тетово: Маж и жена физички…

„На 29.07.2022 во 12.45 часот во СВР…

Жена искршила кафана во Гостивар

Ноќва во 01.20 часот во Трговски центар…

Заскитан куршум заврши во 40 годишен маж…

Од заталкан куршум синоќа бил повреден 40-годишник…