Психопати насекаде: Жена претепала седуммесечно бебе во градинка!

t

Седуммесечно девојче се бори за живот откако било нападнато во градинка во Олдам.

Полицијата во Манчестер уапси жена на 30-годишна возраст под сомнение за напад на дете, откако седуммесечно бебе тешко се разболе во градинката Kids Around The Clock во Олдам, пишува Дејли Меил.

Полицијата соопшти дека девојчето на 21 септември околу 15.45 часот било префрлено во болница каде се уште е во тешка состојба. Полицајците ја испрашаа осомничената жена, која подоцна беше пуштена со кауција.

„Во контакт сме со родителите на детето и ги известуваме за резултатите од истрагата и им даваме поддршка“, соопштија од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шпанија издаде предупредување за финансирањето од ЕУ…

Финансиските ресурси на ЕУ за поддршка на…

Ел Паис: Шпанија „дискретно протера“ двајца вработени…

Одлуката уследи по наводите дека персоналот подмитувал…

Шпанската полиција заплени 915 килограми кокаин на…

Шпанската национална полиција во заедничка акција со…

Израел го отповика амбасадорот од Шпанија

Шпанскиот премиер ја доведе во прашање законитоста…

Шпанија најверојатно еднострано ќе ја признае Палестина

Шпанија ќе донесе своја одлука доколку блокот…