Објавено на:

Пукање во мигрантски камп кај Сараево

t

Во мигрантскиот камп Блажуј кај Сараево синоќа имало пукање во кое е повредено едно лице, потврдија за босанскиот медиум Кликс од Оперативниот центар на Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево. Престрелката се случила околу 20.00 часот кога во босанското Министерство за внатрешни работи бил пријавен инцидент во мигрантскиот камп.

„Известени сме за пукање во кое е повредено едно лице. Се работи за мигрант кој се здобил со полесни физички повреди“, извести МВР.

Како што дознава Аваз, истрелите ги испукале Авганистанци кои се судриле во еден од контејнерите во мигрантскиот камп.

Според нивните сознанија, Авганистанецот кој пукал досега не е пронајден

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПУКАЊЕ ВО САРАЕВО! Има ранети, врие од…

Вечерва во близина на хотел Европа во…

Пукање во мигрантски камп кај Сараево

Во мигрантскиот камп Блажуј кај Сараево синоќа…

Три малолетни девојчиња загинаа во несреќа со…

Три девојчиња, неофицијално сестри на возраст од…

Приведен криумчар на мигранти, пронајдени пет лица…

Денес рано наутро полицијата спречи нелегална трговија…

Автомобил полн со мигранти од Кина удрил…

Полицијата во недела привела триесет и петгодишен…