Пукање во Чаир, ранети две лица!

t

На 09.11.2023 во 22:35 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди биле донесени О.О. (25) и О.Е. (29), осуденик од КПУ Штип, пуштен на отсуство, двајцата од Скопје.

Полициски службеници излегле на местото и по извршен службен разговор било констатирано дека двете лица, сопственици на угостителски објект на подрачјето на Чаир, биле повредени од Е.Џ. и Е.Н., кои пукале со пиштол кон нив, откако претходно со закана одзеле пари и храна од лице кое било вработено во угостителскиот објект како доставувач.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пукање во универзитет во Америка, има…

Американската полиција влезе во кампусот на Универзитетот…

Пукање во центарот на Куманово

Престрелка попладнево се случила во центарот на…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

Пукање во Канада: Пронајдени три безживотни тела…

Три лица загинаа, а две се ранети…

Ограбена обложувалница во Чаир!

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска…