ПУКАЊЕ И АПСЕЊЕ КАЈ БИТ ПАЗАР: Ова се деталите!

t

Пукање сеслучило денеска во близина на Бит Пазар, потврдија од МВР за Инфомакс.

Денеска (22.02.2024) околу 15 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишија од слобода А.„Н“, постапувајќи по пријава дека околу 14 часот во угостителски објект на ул. „Ќемал Сејфула“ во Скопје пукал во Е.С. и му нанел повреда во ногата. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок до ОЈО Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали за апсењето на Врховниот судија Наке…

Синот на поранешниот градоначалник на Ново Село,…

Уапсени се 15 лица на грчкиот остров…

Грчката полиција денеска уапси 15 лица во…

Апсење во Куманово: Пронајдени кокаин и канабис

На 10.05.2024 во 19.30 часот во Куманово…

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) АПСЕЊЕ ВО КОЧАНИ! Ова се…

Денеска во Кочани од страна на полициски…

Албанец уапсен на Деве Баир

Албанец уапсен на еден македонски граничен премин. …