Објавено на:

Пукање на новогодишна забава во Мисисипи – убиени најмалку три лица

t

Најмалку тројца загинати и четворица повредени во тепачка и пукање за време на новогодишна забава во американската сојузна држава Мисисипи.

Инспекторите се уште водат истрага, го пребаруваат местото на пукањето и сослушуваат сведоци во врска со пукањето. Според информациите, засега нема апсења.

Едно лице сѐ уште е во критична состојба по тепачката што му претходела на пукањето на новогодишната забава во градот Гулфпорт, соопшти полицијата, пренесе АП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Протести во Приштина: Албанците им порачуваат…

Во американската амбасада во Приштина во моментов…

Вицепремиерката Грковска ќе присуствува на молитвениот појадок…

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за…

Тензично: Поради “опасни нивоа на верска нетолеранција…

Турција издаде предупредување за патување во европските…

Кој “ќари” од војната? Лани била најуспешна…

Продажбата на американско оружје во странство се…

САД контра Турција: Шведска и Финска се…

Портпаролот на американскиот Стејт департмент, Нед Прајс, изјави…