Објавено на:

Пукање на новогодишна забава во Мисисипи – убиени најмалку три лица

t

Најмалку тројца загинати и четворица повредени во тепачка и пукање за време на новогодишна забава во американската сојузна држава Мисисипи.

Инспекторите се уште водат истрага, го пребаруваат местото на пукањето и сослушуваат сведоци во врска со пукањето. Според информациите, засега нема апсења.


Едно лице сѐ уште е во критична состојба по тепачката што му претходела на пукањето на новогодишната забава во градот Гулфпорт, соопшти полицијата, пренесе АП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Европа не е марионета на САД, нема…

Многу европски земји, ако не ги сметаме…

САД им се закани со санкции на…

Америка ги предупреди сојузниците дека, доколку не…

Киев го зајакнува вoeното присуство во Донбас,…

Украинското раководство продолжува да го зајакнува своето…

Не сакаат мирно решение: Американците со ново…

Соединетите Држави денеска побараа итно ослободување на…

Пукaњe на границата меѓу Таџикистан и Киргистан…

Граничарите на Киргистан и Таџикистан разменија оган…