Пукна тиквата: Се разведува Саше Политико – причината е страшна

t

Се разведуваат Саше Политико и неговата сопруга Марина. Веста за разводот прењку социјалната мрежа на Фејсбук ја објави познатиот адвокат Јанаки Митревски, кој што позира заедно со се уште законската сопруга на Политико.

-Никогаш не сум бил одмаздољубив, така сум воспитуван. Кога Саше политико по нарачка на Никса лупеташе за мене сакав да го тужам па ми дојдоа зборовите на мајка ми “Господ ќе ги казни”.

И видиш имало Господ па денеска со се уште сопругата на Саше, Марина поднесовме тужба зa развод на брак во која постапка јас ќе ја застапувам Марина. Едвај чекам Саше да се видиме во судница!
#Карма #LifeIsABitch, пишува Митревски во својата објава.

Предтходно Саше Политико и неговата сопруга М.Л.И. пријавиле инцидент во полиција.

И двата сопружника тврделе дека другиот сопружник се обидува да ги убие со нож.

Околу 11 часот пред полноќ на 16.01. лани Ивановски ја известил полицијата дека неговата сопруга го нападнала со нож.

Три часа подоцна неговата сопруга пријавила дека Политико ја нападнал нејзе со нож, а таа беше и задржана неколку часа на испитување на Клиниката за трауматологија и ортопедија. Овој настан тогаш го потврди и МВР.

Неколку месеци по инцидентот, Саше – Политико на својот Фејсбук профил објави дека семејната драма добила „хепи енд“ епилог и постираше фотографија заедно со сопругата и синот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Брачните другари од Албанија кои сакаат да…

Во Албанија брачните другари кои со меѓусебно…

Пукна тиквата: Се разведува Саше Политико –…

Се разведуваат Саше Политико и неговата сопруга…

Русија во шок: Се разведува најстарата ќерка…

Најстарата ќерка на Владимир Путин, д-р Марија…