Пукaње во Струга, полицијата работи на расчистување на случајот

t

На 28.01.2022 во ОВР Струга пријавено е пукање од огнено оружје на улицата “Партизанска” во Струга. Не е пријавено повредено лице, а по наредба на Јавен обвинител извршен е увид при што се пронајдени чаури и пиштол. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во казино во Струга: Се заканувал…

ОВР Струга поднесе кривична пријава против А.Р.(42)…

Во Струга искасана активистка за заштита на…

Нов напад од улични кучиња се случил…

Со возило удрил Албанка и ја оставил…

Ја удрил со автомобил и ја оставил…

Прегазена малолетничка во Струга: Девојчето има тешки…

На 02.12.2022 околу 17.25 часот во Полициската…

Ќе се пука вечерва во Скопје: Ова…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…