Пукaње во Струга, полицијата работи на расчистување на случајот

t

На 28.01.2022 во ОВР Струга пријавено е пукање од огнено оружје на улицата “Партизанска” во Струга. Не е пријавено повредено лице, а по наредба на Јавен обвинител извршен е увид при што се пронајдени чаури и пиштол. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Ново пукање во Чаир, ДПМНЕ е…

ДПМНЕ е опасност по безбедноста на граѓаните,…

Убоди со нож и пукање – Обид…

Поднесена е кривична пријава од страна на…

Стружанец ја пријавил сопругата дека го ограбила

Жител на Струга во вторникот лажно ја…

Земјотрес со епицентар во Преспа: Почувствуван во…

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје,…