Објавено на:

Путин добил 1,1 милион прашања пред обраќањето на 14 декември

t

Повеќе од 1,1 милион прашања беа испратени по телефон и СМС до Серускиот народен фронт, пред обраќањето на рускиот претседател Владимир Путин на 14 декември, кое ќе биде комбинирано со преноси во живо.

Според телевизијата „Россија-24“, досега имало повеќе од 800.000 повици до претседателскиот медиумски тим, испратени се 290.000 смс пораки и 65.000 мултимедијални пораки, пренесе ТАС.

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека рускиот претседател ќе ги разгледа годишните резултати на 14 декември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Поради вежбите на НАТО во Финска,…

Маневрите на НАТО во близина на границите…

Поради корупција уапсен е рускиот заменик министер…

Русија уапси министер поради примање мито.  Рускиот…

Лавров се заканува? Западот е на работ…

Западот е на работ на директен воен…

Русија и Кина потпишаа Меморандум за соработка…

Врховниот командант на руската морнарица, адмирал Александар…

Пентагон: Украина ќе ја добие помошта за…

Откако американскиот Конгрес го одобри пакетот воена…