Објавено на:

Путин не ја исклучува можноста да испорача оружје во Северна Кореја!

t

Русија го задржува правото да испорачува оружје на други региони, а можно е тоа да биде и Северна Кореја, изјави рускиот претседател Владимир Путин.


„Истакнав, вклучително и во Пјонгјанг, дека го задржуваме правото да доставуваме оружје за други региони, имајќи ги предвид нашите договори со корејскиот народ и „Демократска Република , не го исклучувам ни тоа каде ќе завршат следно“, рече Путин во денешната изјава за руските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова провокативна изјава на Медведев: Русија да…

Русија треба да направи се за да…

Ердоган смета дека НАТО не треба да…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави…

Русија воспостави нова меѓународна награда за мир…

Во Русија е воспоставена нова меѓународна награда…

Вулин го демантира О’Брајан: Не извезуваме оружје…

Потпретседателот на Владата на Република Србија, Александар…

Индискиот премиер пристигна во посета на Москва

Премиерот на Индија Нарендра Моди пристигна во…