Пpободена 24 годишна девојка во Скопје, напаѓачот приведeн од полицијата

t

На 21.02.2022. полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.М., затоа што околу 00.15 часот на бул.„Гоце Делчев“ физички ја нападнал С.Д.(24) од Скопје и со остар предмет ѝ нанел повреда. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

Познат кардиохирург го нападнал директорот и медицинска…

МВР информира дека денеска околу 10.00 часот…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…