Пpeгазена 68 годишна жена во Скопје, со тeшки повpeди пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

t

На 10.01.2022 во 13.20 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосница од ул.„Благоја Стевковски“ со ул.„Жан Жорес“, патничко возило „фиат“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(21) од Скопје удрило во пешакот М.Б.(68) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Б., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема крај: И денеска дојави за бомби…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Дојави за бомби денеска во вкупно осум…

На меил адреси на осум средни училишта…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…