Пpeгазен 36 маж од Скопје, со тешки повpeди пренесен во болница

t

На 05.01.2022 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Иван Хаџиниколов“ и ул.„Ромен Ролан“, патничко возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.П.(53) од Скопје, удрило во З.А.(36) од Скопје. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Скопје.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Градоначалничката Арсовска вечерва на увид во излевањето…

Градоначалничката на Град Скопје, Данел Арсовска со…

Обвинителството ќе го „чешла“ Петре Шилегов за…

Обвинителството ќе ја чешла набавката на противпожарната…

Од утре ладни радијатори во Скопје: На…

Скопјани уште денеска ќе имаат топли радијатори.…

Арсовска: Работиме на системски решенија за загадувањето…

„Во Македонија треба да се работи на…

Арсовска: Политичката игра на Владата, „не сме…

Градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска во…