Пpeтепан скопјанец пред маркет во Карпош, сo тeшки повpеди пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

t

На 03.01.2022 во 06.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред маркет на ул.„Васил Чакаларов“, А.Ф.(53) од Скопје бил физички нападнат со тврд предмет од две лица. Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

Познат кардиохирург го нападнал директорот и медицинска…

МВР информира дека денеска околу 10.00 часот…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…