Пpeтeпан 24 годишен скопјанец, со тeшки повpeди завршил во болница

t

Дваесет и четиригодишниот Р.С. од Скопје о тешки телесни повреди се јавил на преглед вчера во 03:39 часот во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Полициски службеници излегле на местото и во разговор со нив Р.С. изјавил дека во нас.Влае бил физички нападнат од повеќе лица кои притоа употребиле разни предмети. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Спасовски: Доверената организација на Самитот на ОБСЕ…

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА ЛАГИ: Не е точно…

Не е точно дека исчезнатото 14-годишно девојче…