Расчистена кражба во Скопје – приведено малолетно лице

t

На 27.12.2021 во 20.10 часот на ул.„Париска“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош лишиле од слобода малолетник од Скопје.

Тој се сомничи дека околу 18.25 часот на бул.„Партизански одреди“, со употреба на сила, извршил кражба врз друг малолетник. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

Македонец уапсен во Софија! Определен му е…

Македонски државјанин е уапсен и обвинет откако…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Криза е: Кавадарчанец отишол на гости и…

МВР информира дека вчера, во 09:10 часот,…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…