Регулаторна комисија утре ќе одлучува за нови цени на горивата

t

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува за новите цени на горивата.

Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините и дизелот да останат исти. Се намали само цената на мазутот М-1 НС која сега изнесува 51,784 ден/кг.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 84,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 86,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 85,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 84,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 51,784 (денари/килограм)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Почна интервјуирањето на 42-та кандидати за новиот…

Собраниската Комисија за прашања на изборите и…

Дизелот поефтинува за 2,5 денари, од полноќ…

Регулаторната комисија донесе одлука со која се…

Почна амандманската расправа за Предлог Деловникот на…

Комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања…

Марија Јаничевска е предложена за директорка на…

Марија Јаничевска е предлог за директорка на…

Поскапува мазутот, цените на бензините и на…

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се…