Објавено на:

РИСОТ КРЛЕ Е ПУШТЕН НА СЛОБОДА – Името го добил по крлежите што ги имал на кожата кога бил заловен

t

„Името му е Крле, а тоа име доаѓа од зборот „крлеж“. Неговото тело беше полно со крлежи кога го заловивме. Се погриживме да биде чист кога беше пуштен на слобода“.

Ваква порака беше објавена на Фејсбук страницата „Balkan Lynx Recovery Programme“, каде што беше и објавено видеото од моментот кога Крле излегува од кафезот.

Тој на вратот има уред за следење.

„Биди здрав и испрати ни вредни податоци“, објавено е на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зоран Милановиќ: Треба да се биде лојален…

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска го коментираше…

Каратистот Видевски го сменил исказот – негира…

Велешанецот Боре Видевски го сменил првичниот исказ…

12.985 лица заболеле од акутни заразни заболувања…

Во текот на 2023 година, пријавени се…

Малолетник прегази малолетник со мотор во Валандово:…

Вчера околу 13.30 часот во Полициската станица…

Словенија предлага „данок на шеќер“ како мерка…

Една од предложените мерки за даночна реформа…