РКЕ утре ќе носи одлука за нови цени на горивата

t

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува за новите цени на горивата.

Согласно последната одлука на РКЕ, цените на бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинство останаа непроменети. Цената на мазутот се намали за 1,052 ден/кг.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 81,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 83,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 74,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 73,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 37,078 (денари/килограм)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РКЕ утре ќе носи одлука за нови…

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува…

Добра вест: Следната недела дополнително ќе се…

Производителите на брашно во државата следната недела…

Кромидот поскап од ананасот: Цените на зеленчукот…

Граѓаните се за идејата за замрзнување и…

Од полноќ поевтинуваат горивата

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОДИЗЕЛ од вечерва…

Бектеши за пекарниците: Четири-пет компании се здружиле…

Во Градот Скопје во делот на производство…