Објавено на:

Родителите на убиецот на Данка проговориле низ солзи! Еве што рекле за нивниот син

t

Мајката и таткото на Дејан Драгијевиќ, еден од осомничените за убиството на Данка Илиќ (2) ги најдовме пред семејниот дом, пишува српски Информер.

Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ се осомничени дека ја убиле Данка Илиќ (2) откако со автомобил ја прегазиле на 40 метри од дворот на куќата во која си играла со мајка си и братот. Тие се во притвор, а се очекува нивно сослушување. И родителите на Дејан се во неверување дека нивниот син е уапсен.

А мајката зборувала многу за себе, за нејзината здравствена состојба, велејќи и дека не може да поверува дека нејзиниот син го направил ова, и дека е добар син и дека е загрижена затоа што не се избањал, избричил и пресоблекол.

-Дејан е добар син, тој ми беше десна рака, затоа плачам. Дејан сакаше да испие една чашка – рекла мајката на Дејан.

Ја прашале и дали Дејан и спомнал нешто откако Данка исчезнала, а таа упорно на тоа прашање, како и на прашањето дали знае дека ја признал вината, зборувала:

– Ние ништо не знаеме.

Потоа таткото зборувал за своите синови и на прашањето дали може да поверува дека неговиот син е одговорен за убиството на Данка, тој рекол:

– Не верувам додека не ја видам истрагата – рекол таткото на Дејан Драгијевиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска протест на вработените во Македонски Пошти

Вработените на АД Пошта денеска во сите…

Што се случило: Србин исчезна во Грција,…

Иван Штрба (39) од Нови Сад, кој…

Додик: Усвојувањето на резолуцијата за Сребреница ќе…

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, изјави…

Касами нема да ја послуша Владата: Продолжува…

Градоначалникот на Тетово и еден од лидерите…

Маск подготвен да биде домаќин на изборната…

Американскиот претприемач и милијардер Илон Маск денеска…