Објавено на:

Русите не си играат: Захарова им се закани на Финска и Шведска, ако планираат да станат дел од НАТО ќе поминат како Украина?

t

Владимир Путин уште еднаш му покажа на светот дека не се шегува со пораката која ја попладнево им ја испрати на Финска и Шведска.

Коментирајќи ја ситуацијата околу руската инвазија на Украина, портпаролката на руското МНР, Марија Захарова им се закани на Финска и Шведска.

Таа им порача дека не може да ја базираат својата безбедност на загрозување на безбедноста на Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗНАМ откри кои ќе бидат новите министри…

Игор Филков, роден во 1979 година, е…

Земјотрес вечерва почуствуван во Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени…

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг,…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Германците СЕ ЗБОГУВАА СО РУСКИОТ ГАС?

Најголемиот германски снабдувач со гас Унипер објави…

КИНА ПРЕД САД: Продадени повеќе кинески отколку…

Минатата година за прв пат кинеските автомобилски…