Објавено на:

Русите срушија дрон кај Севастопол

t

Воздушната одбрана денеска собори беспилотно летало над предградието на Севастопол, соопшти гувернерот Михаил Развозаев.

„Системот за противвоздушна одбрана беше активиран во близина на местото Верхнесадова во 18:15 часот по московско време. Предметот бил соборен на голема височина, па звукот се слушал во различни делови на градот.” напиша Развозајев на својот канал Телеграм, како што јави агенцијата ТАСС.

Гувернерот ги повика луѓето да останат смирени и рече дека градот е заштитен.

Крим и Севастопол беа неколкупати нападнати во последните недели, соопшти руската агенција, додавајќи дека жолтото ниво на закана од тероризам во градот е на сила до 31 август.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин: Крим и Севастопол се неразделен дел…

Крим и Севастопол се составен дел на…

Руските ученици ќе учат да летаат со…

Во руските училишта се воведува посебен модул…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Се огласија Xyтите по нападот на американски…

Во соопштението објавено на социјалните мрежи, Хутите…

(Видео) Јеменските Хути урнаа американски Рипер дрон

Аермиканците потврдија дека вчера вечерта јеменските Хути…