Објавено на:

Русија во шок: Се разведува најстарата ќерка на Путин?

t

Најстарата ќерка на Владимир Путин, д-р Марија Воронцова (36) се разведува од холандскиот бизнисмен Јорит Фасен (42), бидејќи тој наводно не го остварил нејзиниот сон да отвори елитен медицински центар за супербогати странци.

Војната во Украина ги уништила надежите на најстарата ќерка на Владимир Путин. Наводно, Марија сакала да отвори елитен медицински центар за супербогати странци во Русија, пишува Daily Mail.

Се чини дека од тој план нема да има ништо бидејќи Марија се разведува од нејзиниот главен инвеститор, холандски бизнисмен.

Гламурозната д-р Марија Воронцова е родена кога рускиот претседател работеше за КГБ, таа е експерт за ретки генетски болести кај децата.

Таа има голем удел во мегапроектот за изградба на супермодерен медицински центар во близина на Санкт Петербург. Плановите беа да се привлечат пациенти од Европа и богати шеици од земјите од Персискиот залив. Но сега, по нападот на Украина,  прашање е кои Европејци и шеици ќе дојдат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Макрон е смешен и води дволична…

Русија денеска го прекори Емануел Макрон затоа…

Брачните другари од Албанија кои сакаат да…

Во Албанија брачните другари кои со меѓусебно…

Дуда: Запрепастен сум од преговорите помеѓу Путин,…

Запрепастен сум од сите разговори со Путин,…

Путин му го плесна: Погрешната политика на…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Дали се согласувате со Трас – Путин…

Министерката за надворешни работи на Обединетото Кралство…