Објавено на:

Русија му порача на НАТО да ја смири својата хистерија во врска со Украина

t

Западната паника поради руската агресија врз Украина е целосно измислена, а НАТО блокот предводен од САД мора да ја ублажи својата хистерија, изјави вечерва заменик министерот за надворешни работи на Русија.

„Вежбата е завршена; можеш да се смириш. Воените единици, како што е планирано, ќе се вратат на своите командни центри“, рече Александар Грушко.

Грушко ја опиша наводната акумулација на руски сили во Белорусија како митска, додавајќи дека источниот блок на НАТО не е причина за загриженост.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Политико: Марк Руте ќе го замени Столтенберг…

Холандскиот премиер Марк Руте ќе биде следниот…

Што потпишаа Путин и Ким: Кој ја…

Договорот за сеопфатно стратешко партнерство што го…

Рускиот заменик МНР: Украина никогаш нема да…

Украина никогаш нема да влезе во Северноатлантската…

Путин: Русија се бори против децениска „хегемонистичка…

Русија се бори против децениска „хегемонистичка и…

Руските нуклеарни подморници испукаа „Калибри“ и „Гранит“…

Нуклеарните подморници Северодвинск и Орао од руската…