Објавено на:

Русија му порача на НАТО да ја смири својата хистерија во врска со Украина

t

Западната паника поради руската агресија врз Украина е целосно измислена, а НАТО блокот предводен од САД мора да ја ублажи својата хистерија, изјави вечерва заменик министерот за надворешни работи на Русија.

„Вежбата е завршена; можеш да се смириш. Воените единици, како што е планирано, ќе се вратат на своите командни центри“, рече Александар Грушко.

Грушко ја опиша наводната акумулација на руски сили во Белорусија како митска, додавајќи дека источниот блок на НАТО не е причина за загриженост.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија го нападнала Киев со дронови?!

Украинските власти соопштија дека противвоздушната одбрана соборила…

Советот за безбедност на ОН не ја…

Советот за безбедност на ОН не ја…

Во иста држава живееме? Каевски вели со…

Со зачленувањето во НАТО заокруживме една од…

Левица со дрвја и камења по НАТО:…

Политичката партија Левица одново удри по НАТО,…

Се чека уште Турција да пресече: Унгарскиот…

Унгарскиот парламент на состанокот во понеделникот гласаше…