Објавено на:

Русија: Прифаќањето на Украина и Молдавија како кандидати ќе има негативни последици

t

Русија во петокот рече дека одлуката на лидерите на Европската унија да ги прифатат Украина и Молдавија како кандидати за членство ќе има негативни последици и ќе значи „поробување“ на соседните земји на ЕУ.

Иако може да бидат потребни години за земјите да се приклучат на европскиот блок, одлуката да се прифатат како кандидати е симбол на намерата на ЕУ да допре длабоко во поранешниот Советски Сојуз.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Украина го зголемува воениот буџет

Украинскиот парламент одобри зголемување на трошоците за…

Земја, која со оружје помага друга земја,…

Професорот Љубомир Цуцуловски на Фејбук објави кратка…

Паника во Молдавија: Серија дојави за поставени…

Полицијата во главниот град на Молдавија Кишињев…

Меѓународната на нозе: Британец, Швеѓанец и Хрват…

Уште пет странски платеници кои се бореле…