Објавено на:

(Видео) Руската армија влезе во Суми! – Падна уште еден украинска град

t

Руските сили влегоа во Суми со тенкови. Во борбите загинаа најмалку тројца украински бранители.

Ова беше објавено на Телеграм од новинарот Виталиј Галагола.

„Колона руски возила возеше низ централните улици на Суми, движејќи се во правец на станицата. Тие пукаа врз воените единици во градот. Војската се бореше, но познато е дека 6 украински војници се ранети, а уште тројца загинаа ,” тој напиша.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ништо од радоста на должниците?! Уставен ќе…

Уставниот суд денеска поведе постапка за член…

Каде е македонското знаме?! Касами се сретна…

Лидерот на БЕСА, Биљал Касами, денеска во…

Почина холивудската легенда Доналд Сатерленд

Холивудската актерска легенда Доналд Сатерленд после долго…

Двојно убиство во Славонски Брод – синот…

Страшна трагедија се случила во Славонски Брод…