Објавено на:

Руската служба за безбедност спречи терористички напад на црква

t

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) спречи терористички акт на Крим со апсење на шест лица кои планирале да ја кренат тамошната православна црква во воздух.

ФСБ во средата објави дека привела шестмина руски државјани кои се поддржувачи на украинската екстремистичка организација „Десен сектор“.


Според ФСБ, а пренесено од вестите на Спутник, шестмина од нив „се подготвувале да активираат импровизирана експлозивна направа во една од православните цркви во регионот со цел да го заплашат населението“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Чудо во прилепско: Се појавиле крстови…

Вистинско чудо се случило денеска во манастирската…

Шефот на украинското разузнавање: Ќе си ги…

Во средината на август војната против Русија…

Ова ќе биде голем удар: Украина се…

Украина се обидува да го „уништи мостот…

Пендаровски нема процена дали вооружувањето на Србија…

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, изјави…

(Видео) Знак од Господ? Летонска црква се…

Летонската црква се запали за време на…