Објавено на:

Рускиот претседател на Собрание тврди дека Зеленски побегнал од Украина

t

Претседателот на руската државна дума, Вјачеслав Володин изјави дека претседателот на Украина Владимир Зеленски ја напуштил Украина и дека моментално се наоѓа во Полска.

„Зеленски ја напушти Украина. Пратениците на украинската Врховна Рада тврдат дека не можат да дојдат до него во Лавов и дека тој сега е во Полска“, напиша Володин на Телеграма.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ ја нарекува…

Коалициониот партнер на мандатарот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ…

Простак: Албанецот Даку по ремито со Хрватска:…

Албанија се спаси од пораз против Хрватска…

(Фото) Сообраќајна незгода кај Собрание

Пред малку се случи сообраќајна незгода во…

Што се случува во Вардар? Многу ветувања,…

Фудбалот е во центарот на вниманието ова…

Комеморативна седница по повод смртта на Стојан…

Со едноминутно молчење во Собранието денеска му…