Објавено на:

Рускиот претставник во ОН: Материјалите се лажирани, ќе претставиме докази кои ќе разјаснат се околу лагите за Буча

t

Небензја: Ќе претставиме докази кои ќе разјаснат се околу лагите за Буча

Постојаниот претставник на Русија во ОН, Василиј Небензја, изјави дека Русија ќе презентира докази пред Советот за безбедност на ОН кои потврдуваат дека наводите на Украина и Западот за случувањето во Буча се лага.

Според Небензја, руската армија никогаш не го нападнала цивилното население.

Имаме вистински докази кои го докажуваат тоа. Имаме намера да ги претставиме пред Советот за безбедност што е можно поскоро за меѓународната заедница да не биде заведена од лажната приказна на Киев и неговите западни спонзори – истакна Небензја.

Тој нагласи дека видео материјалите се режирани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сашо Тасевски ја пофали полицијата: Цело време…

Пишува Сашо Тасевски на Фејсбук: Ајде откри…

Студентскиот дом „Гоце Делчев“ веќе 5 дена…

Универзитетското студентско собрание на УКИМ апелираше до…

ЛУЃЕТО ВО ГАЗА МОЛАТ ЗА ЛЕБ: Половина…

Заменик-директорот на Светската програма за храна на…

(Фото) И Раде Штекли си замина од…

Раде Трајковски – Штекли кој преживеа два…

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: После Турција, Палевски сакал да пребега…

Првоосомничениот Љупчо Палевски Палчо моментално се наоѓа…