Објавено на:

Рускиот претставник во ОН: Материјалите се лажирани, ќе претставиме докази кои ќе разјаснат се околу лагите за Буча

t

Небензја: Ќе претставиме докази кои ќе разјаснат се околу лагите за Буча

Постојаниот претставник на Русија во ОН, Василиј Небензја, изјави дека Русија ќе презентира докази пред Советот за безбедност на ОН кои потврдуваат дека наводите на Украина и Западот за случувањето во Буча се лага.


Според Небензја, руската армија никогаш не го нападнала цивилното население.

Имаме вистински докази кои го докажуваат тоа. Имаме намера да ги претставиме пред Советот за безбедност што е можно поскоро за меѓународната заедница да не биде заведена од лажната приказна на Киев и неговите западни спонзори – истакна Небензја.

Тој нагласи дека видео материјалите се режирани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Мојата работа е да се грижам…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, истакна дека…

Орбан предупредува: Европа ќе има тешка зима,…

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан денеска во…

(Фото) Партијата на Каракачанов протестира против кревање…

Во Кресна најавен е широк национален протест…

Руската армија уништи голема залиха на американско…

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека…

Oрбан: Санкциите кон Русија се еднакви на…

Целиот свет го чека многу тешка зима,…