Објавено на:

Руските сили уништиле украински дрон „Бајрактар“ што ги следел воените бродови во близина на Крим

t

Руското Министерство за одбрана соопшти дека екипаж на фрегата од Црноморската флота во близина на западниот брег на Крим уништила украински дрон „Бајрактар“.

Целта е уништена со лансирање на две ракети од бродскиот противвоздушен систем „Штил“ – соопшти Министерството.

Во соопштението се додава дека украинскиот „Бајрактар“ ​​ги следел руските бродови и позициите на армијата на Крим и во јужна Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Османи: Косовски политичар кажа дека Ахмети е…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…