Салиу: Сакајќи да му помогнат на министерот само докажуваат дека МВР стана обична чајџилница

t

Да, можам да потврдам дека ова е мојот пиштол и мојата ташна, пишува на Фејсбук новинарот Фуркан Салиу, кој сподели фотографија од социјалните мрежи.

– Сакајќи да ми наштетат, да ме прикажат како насилник они ми прават услуга.

Го потврдуваат тоа што јас го зборувам уште од првиот ден… Дека пиштолот е најден во приватна ташна и приватно возило а не во мене.

Дали мислите дека случајно е исечен делот кај шаржерот?

Сакајќи да му помогнат на министерот само докажуваат дека #МВР стана обична чајџилница каде што секој може да отвори било каков предмет и да дојде да ве рекетира.

НЕМА ШТО ДА СЕ КРИЕ ВО ОВОЈ СЛУЧАЈ! ОБЈАВЕТЕ СЕ, ПА АКО МОРАТЕ И НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ. – напиша Салиу на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР со детали за трагедијата во Стајковци:…

Денеска во 12.30 во СВР Скопје било…

Никогаш да не се заборави – Бојмацалиев…

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко…

МВР: Од 8 до 19 часот денеска…

Од 8 до 19 часот денеска ќе…

МВР регистрираше агитирање и нерегуларности за време…

За време на предизборниот молк регистрирани се…

Бојмацалиев: Успеавме МВР да биде МВР за…

Изминатите седум години на Министерството за внатрешни…